Belirttiğim Şartlar Dahilinde Emeklilik İçin Ne Yapacağım?

Ocak 5 düzenlendi kategorisi Engelli Emekliliği 78.188.83.118
Merhaba, 01.08.2007 tarihinde ilk defa çalışmaya başladım ve halen aynı firmada [ özel sektör] devam etmekteyim [4078 prim günü], beyin kanasına bağlı olarak 7 yaşımda felç geçirdim sol tarafımda kol ve bacakta işlev yetersizliği var ayrı zamanda tek böbrekliyim. 01.10.2006 tarihinde yüzde 80 rapor aldım cerrahpaşadan sürekli olarak. 04.01.2008 tarihinde yüzde 40 olarak vergi indirimi verdiler. Ve en son 16.07.2016 tarihinde kalp krizi geçirdim aort damarına stent takıldı. Bu bilgiler dahilinde; 
1- net olarak ne zaman ve ne şartlarda emekli olabilirim ?  
2- mevcut olan hastalıklarım ve geçirdiğim kalp krizi daha erken emekli olmama sebeb olabilir mi ?   
3- tekrardan bir vergi indirimi alabilirmiyim benim için herhangi bir etkisi olur mu ?
4- kafamın karışıklığını mazur görün ama benim durumumda karışık biraz yukarda yazıldığı gibi, bu bilgiler dahilinde kesin ve net bilgi verebilirmisiniz? Ne ne zaman olacak yada neler yapmam gerekli?

Yorumlar

• Merhaba,

1. Emeklilik hesabınızı güncel olarak bu bağlantıdan yapabilirsiniz.
    2. Kalp kriziniz sürekli olan bir durum olmadığından engelliliğe teşkil edeceğinizi zannetmiyorum. Farklı suregelen bir rahatsızlığınız var ise yeni rapor alınabilir.
    3. Tekrar vergi indirim başvurusu yapmanıza gerek yoktur. Bir kez yapılması yeterlidir.
    4. En son 2013 de özürlülük ölçütü kanunu güncellenmiş olup yeni rapor almanız halinde %40 ın altına engel oranınızın düşme riski olabilir. Bu nedenle mümkün mertebe rapor yenilememizi öneririm. Ancak illaki bir zaman sonra raporunuzu bir devlet kurumu güncellemenizi isteyecektir.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .